آموزش ساخت نوشته شوکی

آموزش فتوشاپ اسفند ۱۳۹۵ ۱۴

با سلام خدمت دوستان عزیز که همیشه هموراه ما هستید امروز با یک آموزش جدید و زیبا در خدمت شما هستیم که بتونید یک نوشته زیبا و شوکی در فتوشاپ cs6 اجرا کنید،در هر صورت مشکلی بود در قسمت نظرات با ما را در میان بگذارید.

این آموزش به صورت کلی برای کاربران فتوشاپ عم از مبتدی و حرفه ای را در بر می گیرد ، تمامی مقادیر و پارامترهایی که بطور برجسته (Bold) تایپ شده اند، اختیاری هستند و شما می توانید به سلیقه خودتان آنها را تغییر دهید تا طرح دلخواه خود را ایجاد کنید. در ضمن سایز هایی هم که می دهیم اختیاری هستند و در نتیجه کار فرقی حاصل نمی کند . تا آخر این آموزش همراه ما باشید .

۱- یک فایل جدید با اندازه ۸۰۰ در ۶۰۰ پیکسل با رنگ زمینه مشکی ایجاد کنید ،سپس متن خود را تایپ کنید و رنگ سفید را برای متن انتخاب می کنیم .

۲- روی متن خود راست کلیک کرده و گزینه Resterize Type را انتخاب می کنیم . برای این کار می توانید از Layer>Resterize>Type استفاده کنید .

۳- با راست کلیک کردن روی نوشته لایه متن خود و انتخاب گزینه Duplicate Layer یک کپیاز لایه متن خود ایجاد می کنیم .

۴- لایه کپی را Drag کنید و آنرا زیر لایه متن اصلی Drop کنید . برای این کار گزینه Lock Position باید غیر فعال باشد سپس لایه اصلی خود را محو کنید .

۵- لایه کپی شده را انتخاب کنید و از کلید های میانبر Ctrl+E برای یکی کردن آن با لایه ی BackGround استفاده کنید . (Merge)

۶- لایه بک گراند خود را که با لایه کپی متن یک کرده بودید را انتخاب می کنیم ، از منوی Image>Image Rotation>90CW را انتخاب کنید تا متن خود را ۹۰ درجه در جهت عقربه های ساعت بچرخانید.

۷- از منوی Filter>Stylize>wind انتخاب کنید ، در پنجره باز شده گزینه wind را برای پارامتر Method و گزینه From The Right را برای پارامتر Direction انتخاب کنید . این کار را یک بار دیگر انجام دهید ، برا راحتی کار میتوانید از کلید های میانبر Ctrl+F استفاده کنید.

۸- از منوی Filter>Stylize>wind را انتخاب کنید و این بار با انتخاب متد wind ،گزینه From The left را برای پارامتر Direction انتخاب کنید. این کار را بار دیگر انجام دهید یا از کلید های میانبر Ctrl+F استفاده کنید.

۹- حالت منوی Image>Image Rotation>90Ccw را انتخاب کنید تا متن مورد نظر خود را ( لایه کپی مورد نظر است ) ۹۰ درجه در خلاف جهت عقربه ساعت بچرخانید .

۱۰- بار دیگر از منوی Filter>Stylize>wind را انتخاب کنید و این بار با انتخاب متد wind ،گزینه From The Right را برای پارامتر Direction انتخاب کنید. بار دیگر این کار انجام می دهیم با تفاوت این که From The left را برای پارامتر Direction نسب دهید،میبینید که از یک فیلتر شش بار بر روی یک متن بطور مکرر استفاده می شود .

۱۱- از منوی Filter>Distort>Ripple را انتخاب کنید و مشخصات زیر را به آن بدهید :

Medium : Size

Amount : 75%

۱۲- حالا از منوی Image>Adjustment>Hue/Saturation را انتخاب کنید . با فعال کردن گزینه Colorize مشخصات زیر را وارد کنید :

( یا مطابق عکس عمل کنید )

Hue : 210

Saturation : 50

LightNess : 0

۱۳- سپس روی لاسه اصلی متن خود کلیک کنید ،آن را از حالت Hide خارج کنید و با توجه به نیاز خود آن را Edite کنید، پیشنهاد میکنم برای ایجاد تغییرات در لایه اصلی Text خود با DoubleClick روی لایه از گزینه های InnerGlow و OuterGlow و OverLay استفاده کنید .

طرح نهایی :

منبع: حسین دیزاین

347