آموزش ساخت اکشن زیبا با دو عکس در فتوشاپ

آموزش فتوشاپ فروردین ۱۳۹۶ ۲۸

با سلام

برای ساخت چنین تصویری در فتوشاپ ما نیاز به دو عکس داریم یک عکس پایه و یک عکسی که بهش افک میدیم، برای عکس اصلی من از عکس زیر استفاده کردم که شما می تونید با کیفیت اصلی را در این سایت دانلود کنید :  Unsplash

شما می توانید از هر عکس استفاده کنید، اما برای نتیجه مطلوب، بهتر است که تصویر دارای نور پس زمینه و خنثی باشد .

برای عکسی که قراره بهش افکت بدیم ، ما می توانیم هر نوع تصویر، مانند مناظر طبیعی، چشم انداز افق، اشکال انتزاعی، الگوها، و غیره استفاده کنید، ما در اینجا استفاده از این عکس از یکی از خیابان های شهر نیویورک است استفاده می کنیم . عکس

گام ۱

برای شروع عکس شهر نیویورک را بالای لایه عکس اصلی قرار می دهیم و Blending Mode را به Overlay تغییر می دهیم .

گام ۲ 

به مسیر Window > Actions میرویم ( Alt + F9 ) و بر گزینه Create new action کلیک میکنیم و نام آن را Double Exposure قرار می دهیم .

گام ۳

در ابتدا Blend Mode را Screen قرار می دهیم و بر ایکن Add layer mask در پانل لایه ها کلیک می کنیم .

گام ۴

ابتدا یک کپی از لایه مربوطه میگیریم با استفاده از (Layer > Duplicate Layer (Control-J این کار را انجام میدهیم . برای این لایه Blend Mode را Normal قرار می دهیم . ماسک خود را انتخاب می کنیم و برای برگشت از کلید های ( Ctrl + I ) استفاده می کنیم .

گام ۵

حالا تصویر ما به روشنایی و contrast بیشتر نیاز دارد ، برای این کار  (Image > Adjustments > Levels (Control-L استفاده میکنیم و مقادیر را مطابق عکس جایگزین میکنیم .

گام ۶

به مسیر Image > Adjustments > Brightness/Contrast میرویم و Brightness/Contrast را باز میکنیم و contrast را ۱۰۰ قرار می دهیم .

گام ۷

در آخر کار ما با Actions تمام می شود و در پنل اکشن ب روی دکمه Stop کلیک می کنیم .

گام ۸

برای نمایش بهتر عکس باید قسمت های اضافی لایه ماسک شده را پاک کنیم برای انجام این کار با استفاده از ابزار (Brush Tool (B و انتخاب رنگ سیاه و سایز مناسب رنگ را بر روی ماسک می زنیم و قسمت های اضافی را پاک می کنیم .

در نهایت به عکس زیر میرسیم ، شما میتوانید با این آموزش عکس هایی به این سبک به آسانی درست کنید ، امیدوارم این آموزش مورد قبول شما واقع شده باشد .

منبع : حسین دیزاین

230